چهارشنبه 30 خرداد 1403 - ساعت 03:54

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ارسال اکسپرس

ارسال محصولات طی 3 روز کاری

فروش عمده محصولات گیاهی

خرید عمده محصولات با قیمت مناسب از ایلیا

پکیج های درمانی

پک درمانی برای هر مشکلی

رزرو نوبت مشاوره

وقت مشاوره با حکیم غفاری

درباره ما

داستان گیاهان دارویی ایلیا

فروشگاه گیاهان دارویی ایلیا از سال ۱۳۸۱ با مدیریت حکیم غفاری فعالیت خود را شروع کرده و بعد از گذشت ۲1 سال در زمینه عرضه داروهای گیاهی، فروشگاه گیاهان دارویی و عطاری آنلاین مشغول بکار است.

این مجموعه با مدیریت حکیم محمد باقر غفاری در حال حاضر در دو بخش درمان بیماری ها با طب سنتی و گیاهان دارویی و همین طور ارائه داروهای گیاهی و طبیعی، محصولات ارگانیک و محصولات طبیعی در حال فعالیت است.

قوی ترین عرقیات گیاهی برای تقویت حافظه-صابون های گیاهی دست ساز با خاصیت ضد جوش-عطاری آنلاین معتبر-فروشگاه گیاهان دارویی ایلیا [iliya1001.com]

حکایت

حکیم غفاری

اینجانب محمد باقر غفاری متولد سال ۱۳۵۷ تحصیلات خود را تا دیپلم در دبیرستان امام صادق علیه اسلام گذراندم. از سال ۱۳۷۱ هنرهای رزمی چینی را در رشته های چانگ چوان و تای چی چوان آغاز کردم. در سال ۱۳۷۵ کلاس داوری سان شو درجه ۳ در تهران را گذرانده و در سال ۱۳۷۹ اقدام به تاسیس سالن ورزشی کرده و همچنین مربیگری درجه ۳ پرورش اندام را نیز گذراندم. از سال ۱۳۸۰ به دنبال علاقه قبلی به فراگیری طب سنتی زیر نظر استاد بزرگوارم آقای علیرضا نهاوندی مشغول شدم و در سال ۱۳۸۱ اولین فروشگاه گیاهان دارویی ایلیا را در خیابان شهید فاطمی تاسیس کردم. از سال ۱۳۸۸ تحصیلات آکادمیک را در رشته مهندسی تکنولوژی معماری آغاز کرده و توانستم در شهریور سال ۱۳۹۲ مدرک کارشناسی این رشته را از دانشگاه غیر انتفاعی مهر اراک اخذ نمایم.
حکیم غفاری
 • سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰

در کلاس های جهاد دانشگاهی، دوره آشنایی با طب سنتی درجه ۱ و ۲ را زیر نظر اساتید این رشته از جمله دکتر مرادی، دکتر اصغری، مرحوم استاد سید مجتبی عظیمی، مرحوم دکتر عزتی و سرکار خانم دکتر پورحسینی گذراندم.

سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰
از سال ۱۳۹۳
 • از سال ۱۳۹۳

طب ایرانی اسلامی را در کلاس های حضوری حکیم حسین خیراندیش آغاز کرده که بعنوان کلاس های غیرحضوری دانشگاه طب سنتی ارمنستان قلمداد میشود.

 • سال ۱۳۹۴

در جلسات آموزشی طب اسلامی حجة الاسلام تبریزیان شرکت کرده و به نسخ روایی و احادیث طبی پرداختم.

سال ۱۳۹۴
در اواسط سال ۱۳۹۵
 • در اواسط سال ۱۳۹۵

شعبه دوم فروشگاه گیاهان دارویی ایلیا، واقع در خیابان توحید را افتتاح کردم.

در فروردین سال ۱۳۹۶ ترم اول کارشناسی گیاهان دارویی را در دانشگاه جامع علمی کاربردی کرج آغاز کردم. در اردیبهشت سال ۱۳۹۶ به عضویت ستاد احیای سلامت با کد نمایندگی ۱۹۱۱ درآمده و نمایندگی رسمی محصولات دکتر حسین روازاده را اخذ کردم.

در اواسط سال ۱۳۹۶ به یادگیری علم تشخیص بیماریها از روی زبان روی آوردم که الحق دریچه ای بسیار کارآمد به دنیای بی انتهای طب چینی بود. سپس به دنبال آن دوره مقدماتی و پیشرفته بازتاب درمانی و سوجوک را فراگرفتم که علمی بسیار کاربردی و کارگشا میباشد که درمانگر از طریق بازتاب تمام ارگان های بدن روی کف دست و کف پا به درمان بیماری میپردازد، امروزه سوجوک در بیش از ۵۰ کشور جهان به رسمیت شناخته شده و درحال تدریس و استفاده کاربردی است.

 • از نیمه دوم سال ۱۳۹۶

رشته کارشناسی گیاهان دارویی را در دانشگاه جامع علمی کاربردی قم ادامه دادم و در خرداد سال ۱۳۹۸ موفق به کسب مدرک کارشناسی در این رشته شدم.

از نیمه دوم سال ۱۳۹۶
در ۱۰ بهمن سال ۱۳۹۶
 • در ۱۰ بهمن سال ۱۳۹۶

بهمراه جمعی از اطباء و حکمای طب سنتی و طب رایج از تمام شهرهای کشور عازم کشور هندوستان شدیم و طی یک سفر دو هفته ای در شهرهای پونا و بمبئی یک دوره آموزش نبض شناسی و نسخه های مجرب معالجات و کشته سازی (نانو داروهای طب سنتی یا علم تکلیس) را زیر نظر اساتید بنام هندوستان در دانشگاه یونانی مدیکال کالج فرا گرفتیم.

از مشخصات منحصر به فرد این دانشگاه این بود ‌که از مقطع ابتدایی تا مقطع دبیرستان و در پی آن تحصیلات عالیه در همین مکان تدریس میشد و دانش آموز از بدو ورود میدانست که به دنبال چه رشته ای است . قابل ذکر است که در هندوستان به طب سنتی طب یونانی اطلاق میشود و نامگذاری این کالج بخاطر همین موضوع میباشد. در اوقات فراغت از معابد زیبا و بازارها و عطاری ها و داروخانه های متنوع آنجا بازدید کرده و چندین گیاه بومی هندوستان را نیز که در بازار ایران به ندرت یافت میشود را خریداری کردم.

 • در اسفند ماه سال ۱۳۹۶

طب سوزی body را زیر نظر استاد باقری فرا گرفته و با این طب چینی بسیار زیبا آشنا شدم. به دنبال آن کلاسی مبنی بر آشنایی با روش های انرژی درمانی را گذراندم.

در اسفند ماه سال ۱۳۹۶
در فروردین ۱۳۹۷
 • در فروردین ۱۳۹۷

کلاس های اسکالپ (جمجمه) و گوش طب سوزنی را نیز زیر نظر استاد باقری فراگرفتم.

 • تیر ۱۳۹۷

در کلاس تشخیص بیماریها از روی عنبیه چشم و نیز مجدداً کلاس طب سوزنی گوش نوژیه (اوریکولوتراپی) زیر نظر دکتر اکرمی از آذربایجان شرکت کردم. لازم به ذکر است ‌که دکتر اکرمی بدون واسطه شاگرد پروفسور نوژیه پدر طب سوزنی گوش میباشد.

تیر ۱۳۹۷
در تاریخ ۲۶ و ۲۷ آذر سال ۹۷
 • در تاریخ ۲۶ و ۲۷ آذر سال ۹۷

تدریس یک دوره کلاس با عنوان "فرمولاتور تولید داروهای گیاهی طب سنتی" زیر نظر آموزشگاه فنی و حرفه ای تکلیس را بر عهده داشتم.

در دی ماه سال ۱۳۹۷ شعبه سوم فروشگاه گیاهان دارویی ایلیا واقع در خیابان شهید صدوقی را افتتاح کردم. در اسفند سال ۱۳۹۷ کلاس طب مفرد اعضاء را زیر نظر حکیم طاهر عباس از کشور پاکستان گذراندم. در ۲۸ آذر ۱۳۹۸ اقدام به تاسیس شرکت داروسازی گنجینه طب ایلیا به شماره ثبت ۱۷۰۷۵ در زمینه تولید و توزیع گیاهان و فرآورده های گیاهی کردم.

 • در خرداد سال ۱۴۰۱ (ژوئن ۲۰۲۲)

به عضویت اساتید دانشکده بین المللی ابن سینا تفلیس گرجستان درآمده و در همین راستا به همراه گروهی از دانشجویان طب سنتی سراسر ایران، در تور علمی تفریحی به کشور گرجستان مدرس دوره سوجوک تراپی یا رفلکسولوژی بودم.

در خرداد سال ۱۴۰۱ (ژوئن ۲۰۲۲)
اسفند سال ۱۴۰۱
 • اسفند سال ۱۴۰۱

در دوره آموزشی ماساژ سنگ داغ و رایحه درمانی و خواص سنگ ها، مدرس بحث چاکراها و دروازه های انرژی بودم.

 • فروردین ۱۴۰۲

در سفری به ایالت پنجاب پاکستان با تعدادی از اساتید طب سنتی این کشور آشنا شدم و همچنین با تهیه گیاهان دارویی کمیاب و کشته جات اصل به کشور بازگشتم.

فروردین ۱۴۰۲

اکنون تنها شعبه فعال فروشگاه گیاهان دارویی ایلیا که مستقیماً زیر نظر اینجانب میباشد شعبه توحید است و ۲ شعبه دیگر غیر فعال است.

مجوزها

گواهینامه ها، مدارک و مجوزها

محمدباقر غفاری از سال 1375 تا 1402 موفق به اخذ مدارک پزشکی، درمانی و دارویی در حوزه های مختلف طب سنتی و گیاهان دارویی شده است که شامل : مدارکی نظیر زبان شناسی، سوجوک تراپی، نبض شناسی، داروسازی و … از کشور های مختلفی چون گرجستان، هندوستان، انگلیس و دانشگاه های آکسفورد، دانشکده مدیکال یونانی، دانشگاه پونای می باشد و در ادامه به مرور آن ها خواهیم پرداخت.